2018 Şapka Modası

Moda dünyasının bize armağan ettiği en zarif, en seçkin ve en özel parçalarından biri, kuşkusuz ki şapkalar oluyor. Bir zamanların vazgeçilmezi olan şapkalar, uzun bir sessizlik döneminin ardından yeniden doğdu diyebiliriz. Bunda, şapkaya hak ettiği itibarı yeniden kazandıran dahi tasarımcılar önemli bir rol oynadı elbette.

Şapka, moda, tasarım denince akla pek çok isim gelebilir, ancak Stephen Jones denince uzun uzun anlatmadan geçmek haksızlık olur. Stephen Jones, çoğumuz için zamanın çok çok ötesinde bir tasarımcı. Hatta bazılarımız için bu gezegenin de dışında, tasarımcı değil de sanki harikalar diyarından çıkmış bir sihirbaz! Entelektüel sekzası ve geniş hayal gücü, onu tasarım dünyasının en ikon tasarımcılarından biri yapıyor.

Şapkaların güçlü birer sembol olduğuna inanan ünlü tasarımcı, 2018 şapka modası içinde de birçok markanın yeni koleksiyonuna tasarımlar veriyor. Dior, Marc Jacobs, Jean Paul Gaultier gibi moda dünyasının hatrı sayılır markalarına tasarımlar sunan Jones için bu sezon iddialı şapkalar geri dönüyor. Bu kış sezonunda dolabınızda aksesuar olarak bolca şapka bulundurmayı ihmal etmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz