Adet döneminde hamile kalınabilir mi?

Adet döneminde hamile kalınabilir mi?

Adet döneminde hamile kalınabilir mi?

Adet döneminde hamile kalmanız imkânsız diyen kimseye inanmayınız. Bilim dünyasında ve özellikle yaradanın yarattığı her şeyde imkânsız diye bir şey yoktur. Evet, genel olarak elbette kadınlar regl iken hamile kalma olasılıkları çok düşüktür ama bu kesinlikle yüzde yüz bir oranı kapsamıyor.

Biliyorsunuz ki sperm yaşayan bir canlıdır. Sizler regl iken ilişkiye girebilir ve daha sonrasında ertesi gün regliniz bitmiş olabilir. Vücut değerlerinizin farklılık göstermesi ile birlikte hamişle kalma şansınız ortaya çıkabilir ve buda bu tür durumların aslında çok sık yaşandığını gösterir.

Kadınlar için regl dönemi gebelik kontrolü olarak asla kullanılmalıdır. Zaten genel hatları ile baktığınızda adetli iken cinsel birliktelik hem dinen hem de tıbben yasaklanmıştır. Kadın en hassas döneminde olduğu için mikroplara çok hassastır ve cinsel birliktelik bu durumu tetikleyebilir. Bu sebeple mümkün olduğunca ilişkiden kaçının ve ilişkiye girecek olsanız dahi, gebelik istemiyorsanız mutlaka ve her koşulda korunmayı unutmayın. Bir anlık dalgınlık sizi mutsuz edecek sonuçları ortaya çıkarabilir. Adet döneminde gebe kalmamak için birçok farklı doğum kontrol yöntemlerini araştırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz