Adet Düzensizliği

Adet Düzensizliği

Adet Düzensizliği

Adet düzensizliği aslında kadınların er yaşta yaşayabilecekleri bir sıkıntı haline gelmiştir. Genellikle ergenlik döneminde daha çok yaygın olduğu bilinse de bu maalesef doğruyu anlamıyor. Kadınlar genellikle adet dönemlerine çok hassastır ve gerek rahatsızlıklardan dolayı, gerekse psikolojik anlamda dahi sık sık adet düzensizliği yaşayabilirler.

Birçok kadın doktorların önermesi ile birlikte adet düzensizliğini koruması ve düzene sokması açısında doğum kontrol bağları kullanırlar. Yine bunların yanı sıra bunu sürekli olarak yaşayan bayanlar için ayrı tedavilerde baş gösterebilir.

Kadınlar özellikle psikolojik anlamda çok fazla etkileniyorlar ve buda onların hemen hormonlarına etki edip, regl düzenlerini dahi bozmaktadırlar. Bir diğer neden ise mevsim ve şehir değişiklikleridir. Kadınlar ciddi anlamda bir mevsim değişikliği yaşadıklarında hemen vücutları tepki verir ve kısa süreli bir adet düzensizliği yaşarlar. Bu gibi sıkıntılar eğer uzun süreli oluyorsa ve gerek çok sık oluyorsanız ya da hiç olmuyorsanız mutlaka doktorunuz ile görüşmeli ve tedavi altına alınmalısınız. Hormon ilaçları ve adet söktürücü ilaçlar ile tedavi altına alınabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz