Adet Geç Gelirse

Adet Geç Gelirse

Diyelim ki yavaş yavaş anne olmaya karar verdiniz ve ilişkilere korunmayarak heyecanla adet günlerinin gelmesini beklemeye koyuldunuz. Öncelikle hamişle olup olmadığınız gerçeğinden tamamen sıyrılınız. Sizler sadece bu yolda karınızı verin ve adet tarihinizi bekleyene kadar kendinize bu süreci unutturmaya çalışın.

Diyelim ki adet geç gelirse ve adet olmanız zaman dilimlerinde halen hastalanmıyorsanız o halde artık bir test alıp yapma zamanı geldi demektir. Bu gibi durumlarda da ilk olarak eczaneden bir test alıp yapmanızı öneririz. Bazı durumlarda testler negatif çıkabilir. Negatif çıktıktan sonra bile regl olamama durumunuz devam ediyorsa asla kendi kendiniz uygulama yapmadan bir test daha alıp denemek en doğrusu olacaktır. Diyelim ki bir hafta ya da daha uzun süre adet olmanız geciktiyse o halde bir kadın doğum uzmanına görünmelisiniz.

Asla bu dönemde bilmediğiniz ilaçları ay da kan söktürücü ilaçları alıp kullanmamalısınız. Her zaman doktorunuza muayene olup kararı vermeli ve kesin olarak cevap aldıktan sonra hayatınıza devam etmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz