Adet kesilmesi hamilelik belirtisi mi?

Adet kesilmesi hamilelik belirtisi mi?

Adet kesilmesi hamilelik belirtisi mi?

Adet kesilmesi hamilelik belirtisi mi diye merak ediyorsanız yüzde 75 diyebiliriz. Eper sizin her zaman düzenli giden bir adet gününüz varsa ve bu birden durup dururken kesiliyorsa, üstelik birde aktif bir cinsel hayatınız var ve korunmuyorsanız bu oran sizler için çok yüksek olacaktır.

Genellikle kadın hamile kalmaya başladıktan sonra artık adet olması durur. Kadın adet olması gerektiğini bekler ve aradan 3 gün geçmesine rağmen halen adet olmuyorsa o halde bir test alıp yaptırmasında büyük fayda var tabi ki. Sizler için oldukça önemli olacak bu test size en doğru bilgiyi verecektir.

Diyelim ki testi yaptınız ve hamile çıkmadı ama sizler halan adet olamadınız. Birkaç gün sonra bir test daha yapınız ve negatif çıkması durumunda bedensel bir sorun olmasından dolayı doktorunuz ile görüşerek adet söktürücü gibi yan aktiviteler ile de adet olmaya çalışabilirsiniz. Genel olarak adet olmadığınızda hamile kalma olasılığınız yüksek olduğu için ilk aklınıza gelecek durum olmalı ve hemen ilk olarak kontrol etmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz