Adet oldum hamile olabilir miyim

Adet oldum hamile olabilir miyim

Adet oldum hamile olabilir miyim
Eğer özellikle tedavi görüyorsanız ya da birçok belirtiniz gebelik üzerinde devam ediyorsa evet adet olmanıza rağmen hamile olabilirsiniz. Birçok kadının korkulu rüyası olan adet tarihleri özellikle bebek isteyenler için büyük bir düş kırıklığıdır. Ama şunu unutmamak gerekir ki, bilinen gerçekler arasında ve halk arasında da üstüne görme olayı çok sık yaşanmasa da birçok çok kez duyduğumuz haberler arasındadır.
Kadın hamile olmasına rağmen regl gibi kanama yaşar ve bunu adet olmasına baglar. Aslında bu çoğu zaman yerleşme kanamasıdır. 9 ay boyunca sürmesi çok nadir görünen bir durumdur. Genellikle düzenli adet olmayan kadınlar hamile olduklarını çok daha geç fark ederler. Bu çoğu zaman istenmeyen kötü durumlara da yol açabiliyor maalesef.
Bu sebeple sizlerde eğer bir şüphe içindeyseniz en etkili olan kan aldırma ila hamile olup olmadığınızı doğrulayabilir ve değerlerinize baktırabilirsiniz. Kan testin de artış söz konusuysa o halde bir kadın doğrum doktoruna görülme zamanıdır. Özellikle göğüslerde şişkinlik ve kasıklarda ağrı gibi genel hamilelik belirtilerini de dikkate almanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz