Adetli İken Hamile Kalınır mı

Adetli İken Hamile Kalınır mı

Adetli İken Hamile Kalınır mı?

Genellikle herkesin tek bildiği adetliyken hamile kalınmayacağı yönünde. Ama yapılan araştırmalar ve görünene gerçekler ile birlikte adetliyken de hamile kalınabileceğini göstermiş. Durum böyle olunca da kadınların güvenebileceği yüzde yüz korunma sistemi bulunmuyor.

Aslında hormonları genel seyreden ve adetleri düzenli olan kişilerin adetliyken pek hamile kaldığı görünmüyor, ama kişinin ne zaman yumurtladığı da tam olarak anlaşılan bir durum değil. Bu sebeple sizler her zaman için önlemlerinizi almalı ve hamile kalmamak için regl tarihinize bakıp bakmadan mutlaka korunma yöntemlerinizi belirlemeniz gerekiyor.

Özellikle genetik olarak ailede bu tarz durumları yalayanlar varsa, kişi de daha fazla bir risk taşıyor olabilir. Adetliyken hamile kalınmaz diye bilindiği için birçok kişi ilişkiye giriyor ve neticesinde de istenemeyen gebelikler oluşuyor.  Bu sebeple adetliyken mutlaka önlemlerinizi almayı unutmayınız. Bu konuda partnerinizi de mutlaka uyarmalı ve gerekenleri anlatmalısınız. Gebelik için en doğrusu bilinçli olarak karar verilmesidir. Bu şekilde hem bebek hem de kadın daha mutlu bir gebelik dönemi yaşayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz