Anne karnında bebeğin suyunun fazla olması

Anne karnında bebeğin suyunun fazla olması

Anne karnında bebeğin suyunun fazla olması

Aslında birçok kişi tam tersine bebeğin suyunun azlığından şikâyetçi olarak tedavi yöntemleri arayıp dururlar. Oysa her yıl binlerde kadında anne karnında bebeğin suyunun fazla olması şikâyeti ile tedavi altına alınıyor ve riskli olarak görülen bu durum engellenmeye çalışılıyor. Bazı kadınlarda görülen bu durum özellikle anneye çok fazla rahatsızlık verir. Karnının çok fazla şişmesine ve doğal olarak enfes almasına ok büyük oranda etki eder. Ayrıca normal doğumu da zorlaştıran bu rahatsızlık ise en kısa zamanda kontrol altına alınabilir.

Anne karnında amniyon sıvısının fazlalığı, enjekte ile su çekilmesi ile tedavi edilir. Doktor tarafından fazla suyun bir kısmı çekilir ve hasta rahatlatılır. Yine bunun dışında doktorun verdiği önemli bilgileri uygulamak oldukça önemlidir. Bu annenin genetiklerine balı olduğu gibi tamamen ne kendiliğinden de gerçekleşebilir.

Amniyon sıvısının fazlalığı ultrason ölçümlerinde çıkıyor ve doktorunuz tarafından kontrol altına sürekli alınıyor olduğunu göreceksiniz. Bu sebeple sıkıntı yapmanıza asla gerek yoktur. Böyle bir risk olduğunda doktorunuz size ayrıntılı bilgi verecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz