Anne Sütünü Artırma Yolları

Anne Sütünü Artırma Yolları

Anne Sütünü Artırma Yolları
Bir kadının en zevkle yapacağı görevleri arasında minicik ve savunmasız olan bebeğini doyurmak hem de dünyanın en faydalı içeceği olan anne sütü ile beslemektir. Özellikle bu dönemlerde kadınlar anne sütünü arttırma yollarını araştırır ve duydukları birçok formülü yaparak sütün kalitesini ve miktarını arttırmaya çalışırlar.
Aslında anne sütünü arttıran en önemli besinlerin arasında kesinlikle su var. Sütün yüzde 80 içtiğiniz sudan oluşur. Yediğiniz besinler ise anne sütünün kalitesini arttırır. Her gün ez az 3 adet ceviz yiyen bir kadının sütü daha yağlı ve besleyici olur. Bu da çocuğun daha sağlıklı beslenmesine yol açar.
Bunların dışında süt yapan bir diğer yöntem ise kesinlikle içinde bulunduğu huzurlu ortam ve stresiz bir hayattır. Bunu bizzat kendinizde yaşayarak görebilirsiniz. Çok mutlu olduğunuz ve özellikle temiz hava alarak dolaştığınız günlerde sitinizin çoğaldığını görüyor olacaksınız. Bu durum stresin ne kadar zararlı olduğunu bir kez daha gösteriyor. Özellikle temiz hava, keyifli saatler ve mutlaka sürüm geliyor mu gelmiyor mu endişesinde uzak durduğunuz anlar sizlere süt olarak geri gelecektir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz