Anne Sütünün Rengi

Anne Sütünün Rengi

Anne Sütünün Rengi

Anne sütü bu dünyada değerli olan en önemli şeylerden. Özellikle eski zamanlarda kadınların yaşadığı şartlardan dolayı çok daha büyük kurtarıcı olan meme, bugün gününüzde teknolojinin ilerlemesi ve çok iyi mamalar çıkmasına rağmen yine de ve her zaman o popülerliğini korumayı başarıyor. İçinde bin bir sırın bulunduğu ve bir bebeği ilk 6 ay başka hiçbir şeye ihtiyaç duymadan karnını doyurabilen bu mucizevi besin yani anne sütü hangi renktir peki.

Aslında bazı kadınlarda ton rengi olarak fark gösterebilir ama genellikle rakı beyazı dediğimiz renk tonundadır. Ne süt kadar beyaz ne de su da berraktır. Tam da rakı beyazı şeklinde olan anne sütü emzirme dönemi ilerledikçe renginde de daha açılmalar gözlemlenir.

İlk günler daha yoğun bir renk varken, bu artık annenin daha fazla süt salgılaması ile birlikte rengi ve kıvamı açılır hale gelir. Ama ne olursa olsun besin değerlerinden bir şey kaybetmez ve mutlaka ilk bir yıl kesintisiz olarak bebeklere verilmelidir. Sizlerde sık sık emzirmeye gayret ediniz ve mülkünse biberon ile beslemeyi sakın denemeyiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz