Aşırı testosteron erkeği dürüst yapıyor

Aşırı testosteron erkeği dürüst yapıyor. Bu kanıtlanmış bilimsel bir gerçek !! Nasıl mı ?? detaylar haberimizde lütfen dikkatli okuyun Aşırı testosteron erkeği dürüst yapıyor

Testosteron bir erkeklik hormonu olup vücuttaki miktarı erkeklere has özelliklerin ortaya çıkmasında önemli rol oynar. Örneğin kasların gelişmesi, saç ve sakalın çıkması, libidonun yükselmesi gibi…Erkeklerde testosteronun büyük bir kısmı testislerde, az bir kısmı da böbrek üstü bezlerinde üretilir.

Aşırı testosteron erkeği dürüst yapıyor

Aşırı testosteron erkeği dürüst yapıyor

Bonn üniversitesi nöroloji bölümünün yapmış olduğu bir araştırma, fazla testosteronun erkekleri daha güvenilir yaptığını ortaya çıkardı.

Metot:

46 erkekten oluşan bir denek grubu iki gruba ayrılıyor.

Grupta bulunan erkeklerin cildine testosteron içeren bir krem sürülüyor.
Gruptaki erkeklerin cildine içeriği olmayan placebo bir krem sürülüyor.

Deneklere kremin içeriği ve deneyin konusu hakkında bilgi verilmiyor ve her iki grupta bulunan erkeklerin kanlarındaki testosteron seviyesi ölçülüyor.

Daha sonra denekler gizli kamera bulunan kapalı bir odaya alınıyor ve zar atarak kumar oynamaları söyleniyor, en yüksek zar atana para verileceği söyleniyor ve ardından araştırmayı yapan ekip odadan çıkıyor.testo

Oyun esnasında ara sıra odadan çıkarılan oyunculara formaliteden birkaç soru sorup tekrar odaya geri dönmeleri söyleniyor. Odada kalanların, arkadaşları odada yokken atılan zarlar konusunda doğru söyleyip söylemedikleri video kayıtları ile tespit ediliyor.

Sonuç:

Bu araştırma ile:

Kanında fazla testosteron olan erkeklerin, yani cildine testosteronlu krem sürülen erkeklerin daha dürüst olduğu,
Kanlarında daha az testosteron bulunan erkeklerin, yani cildine placebo krem sürülen erkeklerin daha fazla yalana baş vurdukları ortaya çıkmış bulunuyor.


Ne kadar fazla testosteron, o kadar fazla dürüst.
Ne kadar az testosteron, o kadar fazla yalan.

Ek bilgi : Kadınlarda da az miktarda yumurtalık ve böbrek üstü bezleri tarafından üretilen testosteron bulunmaktadır. Kadınlarda fazla miktarda testosteronun bilinen önemli yan etkilerinden biri ise kadını agresif yapmasıdır.

Kaynak : Mehmet Saltürk

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz