Aydınlık Göz Makyajı

Aydınlık Göz Makyajı

Aydınlık Göz Makyajı

 

Koyu göz makyajı her ne kadar hala pek çok kadın tarafından tercih edilse de özellikle de gündüz vakitlerinde kadınlar genel olarak aydınlık göz makyajı yapmaya özen gösteriyor. Çünkü bu tarz makyaj kişilerin yüzlerini ve gözlerini olduğundan daha genç ve pürüzsüz gösteriyor.

 

Yapılacak aydınlık göz makyajı için öncelikli olarak cilt tonuna uygun bir kapatıcı ya da fondöten kullanılması gerekir. Çünkü göz makyajından istenilen etkinin alınması için pürüzsüz bir cilde sahip olmak önemlidir. Daha sonrasında da istenilen tonda bir göz altı kapatıcısı gözün alt kısmına fırça ile uygulanır. Böylelikle de bu kısımda varsa morluklar ya da halkalar ortadan kaldırılır.

 

Kirpiklerin üst kısımlarına uygulanacak maskara ve eyeliner uygulamasından önce elmacık kemikleri ile göz pınarlarının arasına uygulamak gerekir. Ancak yüzde elmacık kemikleri ön plana çıkartılmak istenmiyorsa, aydınlatıcı farklı bir bölgeye de uygulanabilir. Böylelikle de aydınlatıcı göz makyajı tamamlanmış olur. Bu tarz makyaj günlük tarza uygun olsa da birkaç ufak değişiklikle başarılı bir şekilde gece makyajına da dönüştürülebilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz