Bebek Hangi Sıklıkta Emzirilmelidir

Bebek Hangi Sıklıkta Emzirilmelidir

Bebek hangi sıklıkta emzirilmelidir

Bebekler ilk doğduğunda ilk 48 saat açlığa duyarlı olarak doğarlar. Yani ilk 48 saat çok az mama yemiş olan bir bebek dahi çok büyük bir açlık krizi yaşamayacaktır. Oysa birçok anne ve baba daha ilk anda ağlayan bebeğin dahi acıktığı için ağladığını düşünüyor ve hemen mamaya yöneliyorlar.

Bu durum oldukça yanlıştır. Bebek doğduğu ilk andan itibaren sadece anne sütü verilmemeli ve mamaya doktor onay vermeden başlanmalıdır. Bebek hangi sıklıkta emzirilmelidir konusuna gelince ise doğum yaptığınız andan itibaren hemen ilk seferi emzirmeli ve yaklaşık yarım saat ya da 1 saate bir emzirmeye devam edilmelidir. Amaç annenin sütünün gelmesini sağlamak ve bebeği de emzirerek rahatlamasına imkân vermek olacaktır.

İlk 40 gün boyunca çocuk her ağladığında hemen mene veriniz ve mutlaka bir saate bir meme vererek bu süreyi oldukça verimi kullanınız. Bebek hemşirelerinden doğru emzirme yöntemlerine dair bilgiler alınız ve elinizden geldiğinde doğru emzirme teknikleri ile bebeği emzirmeye gayret ediniz. bebeğiniz memeyi değil de uykuyu tercih ediyorsa 40 gün sonra uyanmasını bekleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz