Bebek Ne Sıklıkta Tekme Atar

Hamile kaldıktan sonraki en tatlı anlarda bebeğin anne karnındaki hareketleridir. Özellikle tekme atmaları ve görülecek şekilde karnın oynaması ayrı bir keyiftir. Aslında bu tekme atmalar hem anne ile bebek arasındaki bağı güçlendirirken aynı zamanda bebeğin sağlıklı olduğunu ve yaşıyor olduğunu gösterir.  Peki bebek ne sıklıkta tekme atar

Bebek Ne Sıklıkta Tekme Atar

Özellikle 8. Ayınıza kadar bebeğiniz sık sık hareket edebilir. Bu bazen bir saate 10 yakın hareket olabilir. Bazı saatler arasında ise uyuduğu için daha az hissedebilirsiniz. Özellikle artık son günlere yaklaştığınız da bebeğin yeri çok fazla olduğu için hareketleri azalabilir endişe etmeyiniz. Sizin takip etmeniz gereken ise bebeğinizin bir gün içinde en az 10 kere oynamasıdır. Eğer bebeğiniz 10 kereden az tekme atıyorsa o zaman bunu dikkate almalı ve hemen doktorunuza danışmalısınız. Yapılacak ultrasonda ayrıntılı bilgi size verecektir. Zayıf bayanlar tekmeleri daha kolay anlarken, kilolu olan bayanlar karınlarının büyük olmasından dolayı hissetmekte zorlanabilirler.

Özellikle son aylarda artık gözle bile görülmeye başlayan tekmeler hem sizi hem de aile yakınlarınızı bir hayli mutlu edecek ve şaşırtacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz