Bebeklerde bıngıldak atması

Bebeklerde bıngıldak atması

Bebeklerde bıngıldak atması

Anneyseniz ve özellikle de yeni bir anneyseniz elbette korkularınız ve endişeleriniz çok fazla olacak. Bebeklerde bıngıldak atması birçok anneyi korkutan ve telaşa düşüren bir durum. Bebeğimin bıngıldağı her dk atıyor diye çocuklarını alıp acile götüren kadınlar bile çok fazla.

Öncelikle bıngıldak çocuklarda 2 yaş dolaylarında kapanıyor ve bu süre içinde doktorunuza her gittiğinizde ayrıntılı olarak kontrol ediliyor. Doktorunuza sorduğunuzda da bıngıldak kısmının oynamasının çok doğal bir süreç olduğunu sizlere zaten söylüyor olacaktır.

Bıngıldak atması özellikle ağlayan çocuklarda o an için daha fazla görünür. Hatta büyük insanlar bile ağladıklarında ki yüz ifadelerinin ne kadar değiştiğini görüyorsunuz. Bu sebeple hiç korkmadan ve telaş etmeden bu dönemin gelmesini bekleyiniz. Çok kısa süre sonra artık bu atmaların yavaşladığını göreceksiniz. Birçok hurafe bunların hastalık olduğunu anlatıyor gibi düşüncelere dayansa da sizler doktorunuzdan alacağınız olumlu cevaplar ile adeta rahatlayacaksınız.

Saçları da henüz tam çıkmadığı için gözünüze daha çok çarpan bıngıldak sorunlarına takılmadan çocuklarınız ile güzel vakit geçirmeye çalışınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz