Bebeklerde Bıngıldak

Bebeklerde Bıngıldak

Bebeklerde bıngıldak

Bebeklerde bıngıldak hemen hemen bütün aileleri korkutan bir döneme sokmayı başarıyor. Çocuğunuz ilk duyduğunda alnının üstünde ve hemen kafatasının ön kısmında çöküntü hissederseniz. Özellikle bebek ağladığında bu çok daha belirginleşir ki normal bir durumdur.

Zaman içinde bebeğin hem büyümesi hem de yeterli d vitamini alması ile kapanır. Bu süreç genellikle 1,5 yaşına kadar devam ettirilir. Doktorlarınız size takviye için d vitamini ve demir verecek ve bu eksikleri gidermeye çalışacaklardır.

Doktorunuza bebeğinizi her muayeneye götürdüğünüzde ayrıntılı olarak o kısmı kontrol ettiğini göreceksiniz. Bu sebeple sizlerde olası bir kapanmam durumunda mutlaka önlemlerinizi alın ve doktorunuza gösterin. Bebeğiniz yaşına geldiğinde yavaş yavaş kapanmaya başlayacak ve rahat bir nefes alçaksınız.

Halk arasında bir başka durum ise bebeğin taş demeye başlaması ile bıngıldağın kapanmasını eş zamanla bulduklarıdır. Ne kadar doğrudur bilemeyiz ama eskilerinde dediklerine kulak asmakta fayda var. Tabi ki sadece dinlemelisiniz. Olası bir durumda müracaat edeceğiniz ilk yer kesinlikle doktorlar olmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz