Bu Yıl Kayak Yapmak Herkesin Hayali

Bu Yıl Kayak Yapmak Herkesin Hayali. Yaz tatili yapmak herkes için artık alışılagelmiş bir olaydır. Öyle ki herkes yıllık izinlerini yılın en sıcak anlarına denk getirmeye çalışır ve genellikle de bu tatiller ülkemizin güzel bir sahil merkezinde güzel bir otelde yapılan güneş, kum, deniz tatili olarak sonuçlanır. Bu elbette ülkemizin sahip olduğu yaz aylarında da zirveye çıkan yaz tatili potansiyelinden ileri gelir. Ancak ülkemiz mükemmel seviyede şartlara sahip kış tatili merkezlerine de sahiptir. Bunların sayısı çok yüksek olmadığından bu bir lüks olarak algılanmaktadır.

Bu Yıl Kayak Yapmak Herkesin Hayali
Bu Yıl Kayak Yapmak Herkesin Hayali

Bu lükse sahip olmak da genel olarak ekonomik şartları yerinde olan insanların elde edebileceği bir durumdur. Öyle aslında ülkemizin büyük bir kısmında bulunan engin dağlar kış turizmine çok uygun bir şekilde tesis edilebilir. Ancak bu durum şu ana kadar mümkün olmamıştır. Gerek devlet gerek de özel sektör yatırımları bu konuda yeteri kadar başarılı olmamıştır. Var olanlar da tam talep ile çalışarak karın ilk düştüğü andan itibaren karlar eriyene kadar dolu kapasite ile çalışmaktadır. Özellikle kayak sporu ile ilgilenen insanlar kış boyunca boş zamanlarını kış turizminde etkin bölgelerde geçirirler. Kayak sporu kış turizminin vazgeçilmez bir parçasıdır. Özellikle İstanbul’a yakın olması sebebiyle Uludağ ve Kartepe kış boyunca tam kapasite ile kayak severlere hizmet vermektedir. Kadın, erkek, çocuk demeden herkes buralara akın edip, kayak sporu ile geçirecekleri güzel zamanların hayalini kış boyunca akıllarından çıkarmazlar.

Google Aramaları : Kayak Tatili Fiyatları , Kayak Tatili , Kayak Tatili Fırsatı , Kayak Tatili Yapmak , Kış Tatili Fiyatları , Kayak Sporu , Tatil

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz