Cilt Maskeleri Ne İşe Yarıyor ?

Cilt Maskeleri Ne İşe Yarıyor ?

Cilt maskeleri, neredeyse ateşin bulunmasından bu yana cilt bakım rutinimizin içinde. Bir zamanlar en yakın arkadaşınızla dedikodu yaparken yüzünüze sürdüğünüz çamur kıvamındaki maskeler, şimdilerde ciddi bir bakım prosesi içeriyor. Çeşitler çok fazla, içerikler çok daha etkili. En öne çıkanlardan biri de kağıt maskeler. Lafı uzatmayalım, eğer göz kamaştırıcı bir cilde kavuşmak istiyorsanız, maskenin cilde kattıklarının farkına varın. Peki, cilt maskeleri ne işe yarıyor?

Sivilceler, cilt maskelerinin kullanımında en önemli rolü oynayan cilt problemleridir. Biraz kirleneceksiniz ancak kil maskeleri, sivilce problemleri için iyi bir çözüm. Yağlanma ve sivilce problemi yaşıyorsanız, hassas ciltlere özel kil maskeleri uygulayarak, gözeneklerinizi yağı, kiri ve hatta bakterileri yok edebilirsiniz.

Kuruluk da cilt maskelerinin çözdüğü cilt problemlerindendir. Genellikle gliserin ve hyalüronik asit gibi nemlendiricilerle güçlendirilen kağıt maskeler, cildi yumuşatmak konusunda oldukça başarılıdırlar.

Kırışıklık da bayanların en çok cilt maskesi kullanma nedenleri arasında ilk sıralarda. Lifting maskeler ciltte görünmez bir katman bırakarak yüzün gerilmesini sağlıyorlar. Fakat bu ilerlemiş kırışıklıklar için pek işe yarayan bir yöntem değil. İnce çizgiler için kullanıyorsanız, sonuca daha yakınsınız demektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz