Çok Kilosu Olan Kadınlar Hamile Kalabilir mi?

Çok Kilosu Olan Kadınlar Hamile Kalabilir mi?

Çok Kilosu Olan Kadınlar Hamile Kalabilir mi?

Özellikle çok fazla kilolu olanları çocuk yapmaya çalıştıkları zaman akıllarına gelen ilk konu acaba kilolarımdan dolayı mı hamile kalamıyorum sorusudur. Aslında bu kısmet doğrudur ama tabi ki kişinin ne kadar bir fazlası olduğu ile de orantısı var. Genel olarak kilo alan vücutlarda yağlanma çok oluyor ve buda vücudun tüm engellerini bozuyor. Bu sebeple her şeyde olduğu gibi hamilelikte de sorunlar yaratabiliyor.

Sizlerin de ortalama bir 30 kilo ve daha fazla kilonuz varsa ve korunmamanıza rağmen hamile kalamıyorsanız öncelikle kilolarınızı vermeye çalışınız. Daha ilerleyen dönemde tüp bebek yaptıracağınız zamanda kilonuz önünüze engel olarak çıkacak ve kilo vermeniz istenecektir. Bu sebeple özellikle diyete girmeniz ve vereceğiniz her kiloyu kendinize kar saymalısınız.

Doktorunuzla ile görüşüp bilgi aldığınızda da zaten kilonun hamile kalmaya engel olduğunu anlamış olacaksınız. Özellikle bu sizin ilk çocuğunuza kilo çok daha fazla engellediği olabilir. Kilonuzu daha dengeli bir şekilde tutarak çalışmalara devam edebilirsiniz. Zayıflamanıza rağmen halen olmuyorsa o halde başka yollardan yani tüp bebek çalışmaları ile de hamile kalmaya çalışabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz