Doğru Maskara Seçimi

Doğru Maskara Seçimi

Doğru Maskara Seçimi

 

Göz makyajından hoşlanan kadınların en fazla kullandığı şeylerden bir tanesi de maskara. Göz makyajının tamamlayıcısı olarak gördükleri bu maskaralar, dikkatli bir şekilde seçildiği takdirde gözler çok daha güzel bir görünüme ulaşacaktır. Doğru maskara seçimi için öncelikle kirpiklerin incelenmesi gerekir. Kirpikler kısa ise uzun gösteren, hacimsiz ise dolgunlaştıran, uzun ise sağlıklı bir şekilde kıvıran maskaralar tercih edilmelidir. Özellikle de sıklıkla terleyen bir kişi iseniz, kullanmanız gereken maskara suya dayanıklı olmalıdır. Bu tarz maskaralar genellikle iki farklı renktedir, bu renkler de pek çok yerde rahatlıkla kullanılır. Ancak suya dayanıklı maskara kullanıldığı zaman maskarayı çıkarırken mutlaka uygun bir temizleyici kullanmak gerekir.

 

Kimi kadının kirpikleri uzun olmasına rağmen kıvrık değildir. Ancak kadınlar kirpiklerini kıvırmak için metal kıvırıcı kullanmak istemezler. Doğru maskara seçimi ile de bu sorun ortadan kalkar. Çünkü özellikle son dönemlerde kirpik kıvırıcı maskaralar sayesinde kadınlar herhangi bir aparata ihtiyaç duymadan, tek bir maskara ile istedikleri tarzda kirpiklerini şekillendirebiliyorlar. Böylelikle de göz makyajlarını istedikleri şekilde tamamlıyorlar.

bir önceki konumuz olan Daha doğal fondöten kullanımları için Yapılması gerekenler  göz atarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz