Doğum evresinde Neler yaşanır

Doğum evresinde Neler yaşanır

Doğum evresinde Neler yaşanır

Doğum evresi için bir süre belirlemeniz gerekirse son 48 saat olarak belirleyebilirsiniz. Genellikle son 48 saat boyunca bazen ağrı çekmeden hemen doğum gerçekleşebilir ya da saatlerce hatta bazen günlerce sancı çekerek bir bebeğin dünyaya gelişine tanık olabiliriz. Genellikle normal doğum ile dünyaya getirmeye karar veren anneler ortalama 10 saat kadar bir sancı süreci yaşıyor ve çocuğu sorunsuz olarak kucaklarına almak için bu acıya katlanıyorlar.

Elbette doğum evresi kolay olan bir akış değil. Gerek annenin korkusu, gerekse bazen kadınlardaki ıkınma problemleri doğumu daha da zorlaştırıyor. Özellikle suyunuz geldikten sonra 48 saat içinde artık çocuğun mutlaka dünyaya gelmesi gerekiyor. İşte bu süreçte oldukça sancılı olarak seyir ediyor.

Doğum evresinin her geçen saati daha büyük umutları doğurur. Endişeli ve acılı bekleyiş en sonunda yerini güzel duygulara ve çocuğun doğum anına bırakır. İşte o anda tüm çekilen o acılar unutulur ve kadın bebeğini kucağına alıp öpüp koklamaya başlar. Bir annelik daha böyle başlamış olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz