Doğum Kontrol Hapı Ne Kadar Korur

Yıllar boyu kadınlar gebelikten korunmak için birçok yol denemiş ve halen denemektedirler. Bugün günümüzde her ne kadar daha faza seçenek olsa da yine de kadınlar en sağlam olarak görülen kadın doğum kontrol haplarını tercih ediyor. Peki, doğum kontrol hapı ne kadar korur?

Doğum Kontrol Hapı Ne Kadar Korur

Doğum kontrol hapları eğer her gün düzenli olarak alınırsa ve asla atlanılmazsa yüzde 99 oranında bir koruma verir. Hiçbir koruma yöntemi size yüzde yüz garanti veremez. Prezervatif paylatabilir ve hap kullanımlarında unutmalardan dolayı ya da sizin fiziki durumlarınızdan dolayı gebelik yaşanabilir.

Hamilelikten korkan birçok kadın hem doğrum kontrol hapı alıyor hem de birde rahime boşalmanın önlemini prezervatif ile alıyor. Bu sayede bile yüzde yüz koruma olmazken yine bir nevi ekstra önlem alınmış oluyor. Yaratılanın önüne bazen hiçbir şey geçemez. Eğer kaderinizde varda o yüzde birlik oran mutlaka sizi bulacaktır.

Sizlerde en etkili ve hormonlarınıza en uyumlu olacak doğrum kontrol hapını doktorunuz ile görüşerek kullanmalısınız. Asla eksik etmeden ve atlamadan kullanmayı da unutmayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz