Doğum sonrası ne zaman ilişkiye girilir

Doğum sonrası ne zaman ilişkiye girilir

Doğum sonrası ne zaman ilişkiye girilir

Doğum sonrası ne zaman ilişkiye girilir diye baktığımızda mutlaka olarak ilk 40 günlük süreci beklemeniz gerekiyor. Sizler her ne kadar kendinizi hazır hissediyor ve bir ağrım yok diyorsanız da hem tıbben hem de dinen bu 40 günlük süreç mutlak olarak beklenmelidir.

Sizler bu 40 boyunca kendinize dikkat etmeli ve iyi bakmalısınız. Kadının rahmi doğum sonrası 40 günde toplanıyor ve tekrar yerine oturuyor. Bundan önce ilişkiye girilmesi kadına zarar verecek ve onu zorlayacaktır. Bu sebeple de çok uzun olmayan 40 günlük süreç mutlak olarak beklenmelidir.

40 gün sonunda da eğer çok fazla ağrılarınız ay da ilişki sırasında ağrınız varsa doktorunuza danışınız ve bir sorun olup olmadığını iyice anlayınız. Daha sonra ise ağrılarınız dindiğinde en doğru şekilde ilişkiye girmeye başlayabilirsiniz.

Bu süreçte erkeklerde kadınlarına yardımcı olmalı be onları sıkmayacak davranışlarda bulunmalıdırlar. Bu konuda kadın doğum uzmanınız hem kadını hem de erkeği yeterince aydınlatacaktır. Kadın sağlığını korumak amacı ile 40.nın çıkmasını mutlaka beklemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz