Doğumdan Ne Kadar Sonra İlişkiye Başlanabilir

Doğumdan Ne Kadar Sonra İlişkiye Başlanabilir

Doğumdan Ne Kadar Sonra İlişkiye Başlanabilir

Doğumdan Ne Kadar Sonra İlişkiye Başlanabilir diye bir soru yönelttiğinizde hem doktorunuzdan, hem de İslam dininden aynı yanıtı alacaksınız. Bu süreç için en az 40 gün beklemeniz gerekiyor. Bu sürecin önemi ise kadınlar için çok büyük.

Doğum yapmış bir kadının rahmi henüz yerinde değildir ve onun tam olarak yerine oturması ortalama olarak 40 günü alacaktır. Bu sebeple bütün doktorlar tarafından aynı sonuca varılır ve kadın en az 40 boyunca ilişkiden kaçınması gerekir. Aksi durumda kadının hemen mikrop kapması olacağı gibi, daha kötü sonuçlara da gebe kalınabilir.

Sizlerde ilk 40 günü geçirdikten sonra artık ilişkiye girebilirsiniz. Bazı kadınlarda özellikle alt dikiş ağrıları henüz geçmediği için bu durum daha zor bir hal alabilir ve bu sebeple bir süre daha beklenebilir. Bu süreç tamamen geçtiğinde ve kadın kendini artık hissettiğinde ilişkin olması için hibir sakınca bulunmayacaktır ve rahatlıkla ilişkiye girilebilir. Bu dönemde ise korunmayı unutmayınız çünkü hamile kalma riskiniz her zaman devam etmektedir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz