Doğumun Yaklaştığı Gösteren Belirtiler Nelerdir?

Doğumun Yaklaştığı Gösteren Belirtiler Nelerdir?

Doğumun Yaklaştığı Gösteren Belirtiler Nelerdir?

Doğumun yaklaştığını gösteren belirtiler aslında son günleri kalan birçok kadın doktoru tarafından anlatılır. Bazı kişilerde yalancı sancı daha erken dönemde başlayacağı gibi, bazı kişiler doğum yapacağı güne kadar hiçbir arı ya da sızı duymayabilir. Bu kişinin tamamen durumu ve ağrı eşiği ile ilgili bir durumdur ve farklılık gösterebilir.

Doğumun yaklaştığını nereden anlarım derseniz öncelikli olarak suyunuzu gelmesi gerekir. Eğer suyunuz geldiyse zaten en geç 24 saat içinde doğum yapmanız gerekecektir ve acele bir şekilde doktorunuz ile görüşmelisiniz. Doktorunuz muhtemelen hemen yatışı verecek ve sizi doğuma alçaktır.

Bunun dışında ara ara olan sancılarınız ve git gide sancılarının arasının kısalması doğuma yaklaştığınızı gösterir. Özellikle tam 9 aylık süreyi doldurduğunuzda her an doğuracakmışsınız gibi hareket etmeniz ve önlemlerinizi almanız gerekebilir. Bu sebeple oldukça dikkatli olunuz.  oluşan sancılar sıklaştığında ise artık hastaneye gitme zamanınızı geldiğini asla unutmayınız. Çantanızı hazır olarak tutunuz ve zaman kaybetmeden hastaneye varınız.

bir önceki konumuza göz atarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.  Doğumdan Ne Kadar Sonra Korunmaya Başlamalıyım? 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz