Dudak Bakımı ve Dudak Dolgusu

Dudak Bakımı ve Dudak Dolgusu ; Dudaklar hem erkekler de hem de kadınlarda genç yaşlarda diri ve taze canlı iken 30’lu yaşlardan sonra canlılığını yitirmeye başlamakta dezenformasyona uğramaktadır.

Dudaklar yaş ilerledikçe özellikle kadınlarda aşağı doğru sarkmaya başlamakta ev diriliğini kaybetmektedir. Dudak dolgusu ile dudak altlarına verilen asitler dudakları dik ve yukarı doğru kaldırmanın yanında canlı tutmaktadır. Kadın dudaklarında kırıklık ve ter bezlerinin meydana getirdiği çizgilerin azlığından dolayı nemlenme az ve kuruma çok fazladır. Bu sebeple kırılmalar ve sarkmalar erkeklere göre daha fazladır. Dudaklara uygulanan enjeksiyonlarla estetik cerrahi öncesi istediğimiz görüntülere ve renk tonuna göre ayarlamalar ve asit miktarları belirlenmektedir. İyi yapılmayan cerrahi ile fazla enjeksiyon yapılması dudaklarımızda şekil bozukluğuna yol açmakla beraber dudaklarda renk kirliliği oluşturacaktır.

Dudak Bakımı ve Dudak Dolgusu

Dudak Bakımı ve Dudak Dolgusu

Dudaklarımızı gündelik yaşamda korumak için sık sık nemli tutmalı, tozlu ortamlardan korumalı, bol su içmeliyiz, Ayrıca dudak kremleriyle nemliliği uzun süre kalıcı tutmanın yanında, sürdüğümüz rujlarımızı gerekli olmadıkça kısa sürede yıkamalı, besin ve nem ihtiyacını karşılamak için bol bol temizlemeli titiz bir şekilde bakım yapmalıyız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz