Düşük Nedir, Sebepleri Nelerdir?

Düşük Nedir, Sebepleri Nelerdir?

Düşük Nedir, Sebepleri Nelerdir?

 

Genel olarak gebeliğin ilk üç ayında meydana gelebilmekte olan düşük, temelde bebekte meydana gelen ve genetik olan çeşitli anormalliklerin bir sonucudur. Ancak her düşükte illa ki bebekte bir anormal durumun olacağı anlamı da bulunmamaktadır. Çünkü düşük yapmanın çok farklı nedenleri bulunmaktadır ve her şeyin yolunda olduğu düşünülse bile bazı durumlarda farkına bile varılmadan düşük yaşandığını da bilinen bir gerçektir.

 

Hamile kadınların düşük yapmasına neden olan pek çok şey bulunmaktadır. Başlıca düşük sebepleri arasında ise, gebeliğin özellikle ilk üç ayında maruz kalınan aşırı radyasyon, içeriği incelenmeden ve doktor onay vermeden kullanılan birbirinden farklı ilaçlar, çeşitli enfeksiyonlar görülebilmektedir.

 

Görüldüğü gibi yalnızca bebeğe ait sorunlar değil, anneye ait kimi nedenler de düşüğe neden olmakta ve anne ile bebeğe zarar vermektedir. Anne adayının bundan dolayı gerek hamile kalmadan önce gerekse hamilelik esnasında kendine dikkat etmesi gerekmektedir. Vücutta aksi bir durumun meydana gelmesi sonucunda ise, hiç vakit kaybedilmeden doktora gidilmeli, gerekli olan her türlü testin ve muayenenin yapılması gerekmektedir.

Diger Konumuza Göz Atın  Hamilelik ile ilgili tüm sorularınızı bu katagoride bulabilirsiniz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz