Düşükten sonra Kanama

Düşükten sonra Kanama

Düşükten sonra devam kan gelir mi?
Genellikle birçok kadın düşük yaptığını elen kana ila anlarlar. Eğer bu kanama fazla miktarda ve parça parça şeklindeyse bu muhtemelen bir endişe olduğunu ortaya koyar. Çoğu zaman kadınların hamile olduğunu bilmemesi ve bunu normal bir regl kanaması diye aldırış etmeden bitmesini beklemesi çok ciddi durumlara neden olabilir. Kadın aşırı kanamdan vefat edebilir ya da anne karnında tam düşmeyen bebek anneyi zehirlemeyi başarabilir.
Düşükten sonra devamlı kan gelir mi sorusuna ise kısmen evet diyebiliriz. Ortalama bir hafta boyunca ara ara kanamalar olacaktır. Sonuçta rahim bir sarsıntı geçirmiş ve hormon değerleriniz değişmiştir. Daha sonrasında ise her şey düzene girecek ve sizler yine normal regl tarihlerinizi oturtacaksınız.
Hamile olduğunuzu bilmeseniz bile eğe regl tarihlerinizden farklı bir dönemde kanamalarınız varda ve hem de bu kanamalar parça parça şeklindeyse mutlaka zaman geçmeden bir doktora danışmayı asla ihmal etmeyiniz. Doktorunuz en temiz şekilde düşüğü sonlandıracak ve size zarar gelmesini engelleyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz