Epidural Anesteziyle Normal Doğum Nasıl Olur

Epidural Anesteziyle Normal Doğum Nasıl Olur

Epidural Anesteziyle Normal Doğum Nasıl Olur

Epidural Anesteziyle doğum nasıl olur diye merak ediyorsanız hiç korkmanıza gerek olmadığını söyleyebiliriz. Tabi ki herkesin ağrı eşiği farklı olacaktır ama sizin ki de ne olursa olsun doğum sırasında size çok büyük rahatlık vereceği ve doğumuzu çok kolaylaştıracağını bizzat yaşayarak anlayacaksınız.

Epidural anestezi genellikle birkaç santim açılma olduktan sonra uygulanıyor ve ince bir iğne ile bu konuda yetenekli ve profesyonel olan biri tarafından yapılıyor. Yanınızda olacak bilgili hemşire ve ebeler sayesinde ağrı çekmeden nerede ıkınmanız gerektiğini ve neler yapmanız gerektiğini çok iyi bir şekilde anlayacaksınız.

Bu sebeple aklınızda hiçbir şüphe olmasın. Epidural yaptıranların çoğu iyi ki bu uygulamayı yaptırdıklarını iletmiş ve çok memnun kalarak herkese önermeye başlamışlardır.  Epidural sadece normal doğumlarda uygulanan bir yöntemdir ve yaklaşık 20 dakikada etki etmeye başlar. Sezeryanda ise bir diğer türü olan spinal kullanılır ve birkaç dakika içinde hemen etki göstererek kişiyi hissiz hale getirir. Bu sebeple normal doğum için yardım almak istediğiniz ilk seçenek epidural olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz