Erkek Güneş Gözlük Çeşitleri

Erkek Güneş Gözlük Çeşitleri , Erkekler İçin Son Trend Yeni Moda Güneş Gözlüğü Modelleri İle Sizlerleyiz. Birbirinden Farklı Çekici Ve Uygun Fiyatlı Güneş Gözlükleri..

Güneş gözlüğü yaz mevsiminin vazgeçilmezidir. Güneşin zararlı ışınlarından gözleri korumanın yanında şıklığın da tamamlayıcısıdır. Artık pek çok insan sadece aksesuar olarak da güneş gözlüğü kullanmaktadır. Kadınlar her zaman modaya daha ilgili olsa da güneş gözlüğü konusunda erkekler de oldukça özenli.

Erkekler için güneş gözlüğü çeşitlerinin artması ile birlikte, erkeklerin bu sektöre ilgisi de arttı. Blinde, BURBERRY, Guess, HAWK, Lacoste, Ossé, PRADA, Ray-Ban gibi büyük markaların her geçen gün piyasaya sürdüğü yeni modeller erkekleri büyülüyor adeta.

Erkek güneş gözlüğü deyince akla ilk olarak spor bir tarzda mı olmalı yoksa klasik tarzdan vazgeçmemeli mi sorusu geliyor. Bunun cevabı sizde saklı aslında. Eğer çoğunlukla takım elbise kullanmak durumunda iseniz çok iddialı olmayan ancak kalitesi uzaktan bile belli olan kemik modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak spor giyinmekten hoşlanıyor ve işiniz de buna izin veriyorsa daha iddialı olan modeller kullana bilirsiniz.

Güneş gözlüğü seçerken belki de en çok dikkat edilmesi gereken konu yüz şeklidir. Sadece moda olmasına bakarak bir gözlüğü satın alırsanız komik bir duruma düşebilir eleştirilerin hedefi olabilirsiniz. Yüz şekline göre erkek güneş gözlüğü seçmenin birkaç püf noktası var.

Bir gözlük mağazasına gitmeden önce kendi yüz hatlarınızı incelemeniz hem zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak hem de kendinize en çok yakışacak erkek güneş gözlüğünü seçmenize yardımcı olacaktır. Yüz şekline göre erkek güneş gözlüğü seçerken yuvarlak yüz hatlarına sahip olan beylerin hafif köşeli modelleri tercih etmesi daha doğru olacaktır. Bu sayede yüzü daha ince gösterebilecektir. Ancak yüzünüz oval bir yapıya sahip ise daha geniş gözlük modelleri size uygun olacaktır. Dikdörtgen bir yüz yapısına sahip olanlar kesinlikle daha yuvarlak hatlı bir model tercih etmelidir. Bu yüzü biraz toparlayıp çok uzun gözükmesini engelleyecektir.

Erkek güneş gözlüğü seçiminde dikkat edilmesi gereken başka bir husus ise koyu, açık cam seçimidir. Koyu camlar her zaman gözleri daha iyi koruyacaktır. Bu sayede şıklığın ötesinde göz sağlığınıza büyük bir yatırım yapmış olursunuz. Açık renk camlar oldukça şık gözükmelerine rağmen koruyuculukları çok daha düşüktür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz