Erkekler ve Bağlanma Korkusu

Erkekler ve Bağlanma Korkusu

Hemen hepimiz erkeklerin bağlanma korkusu yaşadıklarından şikayet ederiz. Peki gerçekte öyle mi? Erkekler gerçekten de bağlanmaktan korkuyorlar mı? Yoksa bu, biz kadınların yarattığı bir durumdan mı kaynaklanıyor?

Tarihe dönüp baktığımızda, erkeklerin de pekala uzun ilişkiler, bir yastıkta eşleri ile kocadıkları evliliklere şahit oluyoruz. Günümüzde de aynı durum geçerli, sayıları azalmış gibi geliyor olsa da, aslında erkekler bağlanmaktan korkmuyor. Doğru kadını bulduklarını düşündüklerinde evlilik teklifi etmek, evliliği düşünmek onlar için imkansız değil. Biz kadınlara sorduğumuzda ise erkeklerin hemen hepsi evlilikten ve bağlanmaktan korkuyor. Peki kusuru neden hep karşı tarafta arıyoruz?

Sorun bizde olabilir mi? Bizim evlilik konusunda fazla aceleci ya da ısrarcı olmamız onlarda negatif etki yaratıyor olabilir mi? Erkekler, doğası gereği tek eşlilik konusunda pek başarılı değiller. Onlar için evlilik, aynı kadınla yıllar geçirmek demek. Bu da alışkın olmadıkları bir durum olduğu için, her kadına evlenme teklif etmemeleri oldukça normal. Bu durum erkeğin yaşı ile de alakalı. Gençlik yıllarında erkekler için gezmek, eğlenmek daha ön plandayken, belli bir yaşa gelmiş, kariyerini planlamış erkeklerin evliliğe daha sıcak baktıkları da bir gerçek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz