Ertesi gün hapı kanama yapar mı?

Ertesi gün hapı kanama yapar mı?

Ertesi gün hapı kanama yapar mı?

Ertesi günü hapı öncelikle istenemeyen gebelikleri önleyen bir durumdur. Bu hap her zaman kullanılmamakla beraber sadece olası bir birleşme sırasında gebelik olacağını düşünüyorsanız vakit kaybetmeden hemen alınmalı ve ilk 72 saat içinde en kısa zaman diliminde yutularak gebelik oluşturulması için önlem alınmalıdır.

Ertesi günü hapı elbette size yüzde yüz gebelik olmayacağını garanti etmez ve bir yılda 2 den fazla kullanılması önerilmez. Genellikle kullandıktan sonra bir kanama gerçekleşmez. Çoğunlukla adet günleriniz normal gününde olur ve bir miktar fazla kanama olabilir.

Yani kısaca ertesi hapı kullandıktan sonra kanama olmaz ve bu kanam da düşük olarak algılanmaz. Çünkü bambaşka bir mantıkla ilerler ve daha gebeliğin dahi oluşmasına izin vermeden onu yok eder. Bu sebeple de bu iş bir düşük gibi değil, başlamayan bir gebelik gibi sonuçlanır. Ertesi günü hapı içtikten sonra eğer çok fazla ve aşırı bir kanama yaşıyorsanız o halde doktorunuza elbette danışabilirsiniz ama normal süreçte böyle bir sorun ile karşılaşmazsınız.

Diger Kunumuz olan  Norleva Ertesi Günü Hapı Nedir  Makalemize göz Atabilirsiniz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz