Eski Sevgiliye Geri Dönülür Mü?

Eski Sevgiliye Geri Dönülür Mü?

Bu konu üzerine söylenmiş birçok farklı söz var. Bunlardan ilk aklıma geleni de “ex’den next olmaz” sözü oluyor. Yani eskiyi eskide bırakmak gerekiyor. Birlikte yaşadığınız güzel günler, güzel anılar, güzel birer anı olarak kalmalı. Yeniden denemeye kalktığınızda işler sarpa sarabiliyor. Bu da, her iki tarafın da yara alması anlamına geliyor. Peki, eski sevgiliye geri dönmek kötü bir fikir mi?

Eğer iki kişi arasında büyük kavgalar, kızgınlıkla söylenmiş geri dönülmez sözler, aldatma gibi güven kırıcı durumlar gerçekleşmediyse, herkesin ikinci bir şansı hakettiğini düşünüyorum. Onun dışında eski sevgiliye geri dönmek, çok da mantıklı bir fikir gibi gelmiyor açıkçası. Belki arkadaş olmayı deneyebilirsiniz.

Ancak sizden sonra başka birine de sevgili demiş birisinin size yeniden aynı şekilde davranmasını bekleyemezsiniz, aynı durum sizin için de geçerli. Birini sevdiniz, sonrasında ilişkiniz bitti ve başka birine de duygu besleyebildiğinizi fark ettiniz. Eski sevgilinize geri dönseniz bile kaybetme korkusu o zamanlardaki gibi olmayacaktır. Eski sevgiliye geri dönülür mü diyorsanız, yeniden denemek yerine ara sıra görüşen iki arkadaş olarak kalmanızı tavsiye ediyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz