Evlendikten sonra adet düzensizliği nedeni

Evlendikten sonra adet düzensizliği nedeni

Evlendikten sonra adet düzensizliği nedeni

Evlendikten sonra adet düzensizliği

Evlendikten sonra adet düzensizliği nedeni yaşıyorum diye kendinize hayıflanabilirsiniz. Aslında bunun birçok açıklaması var elbette. Öncelikle bazı kadınlar daha önce bu regl dönemlerini pek not tutmadıkları için öncelerini de bilemezler. Ama evlilik sonrası artık aktif cinsel hayat başladığı için yavaş yavaş kadınlar regl tarihlerinize daha fazla önem veriyor ve not almaya başlıyorlar.

Adet düzenlerinizi her şey etkileyebilir ama en çok etkileyen durumlardan biri de işçinde bulunduğunuz ortamın psikolojik durumlardır. Eğer bir sıkıntı ve mutsuzluk içindeyseniz bu süreciniz bir hayli sancılı ve gecikmeli olabilir. Bu sebeple doktounuza mutlaka içinde yaşadığınız sıkıntılarınızı ve streslerinizi de anlatmalısınız.

Dolayısı ile evlendikten sonra âdet düzenim bozuldu diye kendi kendinize üzülmeyin. Bu geçici bir dönemdir ve daha sonra her şey gibi düzene girecektir. Bir süre bekleyebilir ve daha sonraki aylarda halen devam ediyorsa bir doktora danışarak nedenlerini araştırmaya başlayabilirsiniz. Sadece iyi gözlem yapmayı ve not almayı unutmayınız. Aksi taktirde her zaman bir kuşkuya düşer ve en son ne zaman hastalanmıştım diye merak edip durursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz