Evlilik Sorunları

Çağımızda yurt ve dünya genelinde oldukça ciddi bir sorun haline gelen bu durumun temel sebebi evlenen hemen her kişinin kişisel sorumluluklarını yerine getirmemesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Boşanmaların oldukça ciddi rakamlara ulaştığı günümüzde bu durum yurt ve dünya genelinin başlıca bir sorunu haline gelmiştir. Bu durumun oluşması ve sonuçları hakkında bilgi vermek gerekirse oldukça fazla sorun bulunmaktadır. Fakat başlıca temel sorunlara değinmemiz gerekirse ilk olarak boşanmaların artmasının temel sebebi bayan veya erkeğin üstüne düşen sorumluluğu yerine getirmemesinden kaynaklanmaktadır. Bu durumdan dolayı boşanan kişilerin sayısı da artmaktadır.

Evlilik sorunları hakkında bahsetmemiz gerekirse evlenen çiftler arasında şiddetli geçimsizlik olanların boşanma eylemine daha fazla yatkın olduklarını söyleyebiliriz. Bu durumun oluşmasında eğitim görmemiş kişiler ve işsiz kişilerin sayısı daha fazladır. Bu duruma örnek vermemiz gerekirse evlenen tarafların eğitim düzeyleri alt sınırlarda ise şiddetli geçimsizlik sorunu başlıca nedenlerden biri haline gelmektedir. Aynı zamanda evlenen çiftler arasında işsizlik sorunu var ise diğer bir sebepte bu olmanın yanı sıra işsizlik sorunu boşanmaların temel nedeni haline gelmiştir. Evlilik sorunları hakkında bahsetmemiz gereken oldukça fazla konu bulunmakta fakat bu sorunlar aileden aileye göre değişim gösterdiği için başlıca ve aileler arasında daha sık görülen nedenlerden bahsetmemiz oldukça yerinde olacaktır.

Evlilik Sorunları

Evlilik Sorunları

Özellikle evli çiftler arasında güvensizlik durumu hâkim ise yani çiftler arasında aldatılan ve aldatan var ise boşanma eylemi daha sık görülmektedir. Güven problemi evlenen çiftler arasında oldukça hassas bir çizgi olduğu için aksi bir durumda boşanma eylemine başvurulmaktadır. Bunun yanı sıra evlilik sorunları hemen her ailede büyük ya da küçük olmaktadır. Bu durumda hemen her ailenin boşanması gibi bir hal olmadığına göre evlilikte hoşgörü oldukça önemli bir faktördür diyebiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz