Gebeliğin İlk Günlerinde Kanama

Gebeliğin İlk Günlerinde Kanama

Gebeliğin İlk Günlerinde Kanama

Gebeliği ilk günlerinde kanama hem kadınları hem de doktorları bir hayli korkutur. Henüz daha çok yeni olan gebelik oturma sürecine girmiş e bu süreçten dolayı yerleşme kanamadı adı da verilen bir kanam ile tanılıyor olabilirsiniz.

Bunun dışında ise maalesef erken düşükler kanama ile başlayan göstergelerden oluşur. Eğer sizlerde de kanama çok fazlaysa ve parçalı şekildeyse acilen doktorunuzu aramalısınız. Onun dışında çok hafif pembelikler ve karartılar görüyorsanız da endişe etmeyin ve ine doktorunuzu arayarak olanları detaylı olarak anlatınız. Bu süre zarfında neler yaptığınızı de eklemeyi unutmayın. Dert bir darbe almış olabilir ya da canınızı yakmış olabilirsiniz.

Hamileliğin ilk günleri çok önemlidir. Ağır kaldırmayınız ve koşmaya çalışmayınız. Rutin hayatlarınıza devam ederek ama hep halime olduğunuzu aklınıza getirerek yaşamanıza devam etmeniz çok daha hoş olacaktır. Sizlerde gebeliği ilk başlarında kanama yaşıyorsanız bunu hemen en yakınız ile paylaşın ve doktorunuzun vereceği kurallara mutlaka uyarak önlemlerinizi almalısınız. Tedbirler her zaman olumlu sonuçlara ulaşmak içindir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz