Gebelik Döneminde İlk Doktor Kontrolü Ne Zaman Olmalı?

Gebelik Döneminde İlk Doktor Kontrolü Ne Zaman Olmalı?

Gebelik Döneminde İlk Doktor Kontrolü Ne Zaman Olmalı?

 

Gebelikten şüphelenen kadınlar, ilk olarak evde kendi başlarına uyguladıkları gebelik testleri ile hamile olup olmadıkları konusunda fikir sahibi olmaya çalışırlar. Ancak yapılmakta olan bu testler asla yüzde yüz doğru sonuç vermez. Bundan dolayı da en doğru sonuç için mutlaka doktor kontrolünün yapılması gerekmektedir.

 

Birçok kadın, gebeliğin hangi döneminde doktor kontrolüne gideceği konusunda tam anlamıyla bir fikir sahibi olamaz. Bu konuda bilinmesi gereken en önemli şey, gebelik döneminde ilk doktor kontrolü için belirli bir zamanın bulunmadığıdır. Anne adayı, hamile olduğunu düşündüğü zaman hiç vakit kaybetmeden doktora gitmeli ve gerekli muayeneleri yaptırmaları gerekmektedir.

 

Bunun nedeni ise yapılacak olan bu testler sayesinde gerek anne adayının gerekse bebeğin sağlık durumları incelenebilmekte ve eğer meydana gelmeye başlamışsa herhangi bir sorunun çok daha büyümesi engellenerek sorunsuz bir şekilde hamileliğin devam etmesi sağlanmaktadır. Anne adayları yalnızca doğum zamanı değil, yaptıkları çeşitli gebelik testleri sonucunda yalnızca genel muayene için bile olsa zaman geçirmeden mutlaka doktor kontrolüne gitmelidir.

Diger Konumuza Göz Atabilirsiniz   Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz