Gebelik Engelleme

Gebelik Engelleme

Gebelik Engelleme

Gebelik engelleme olarak kullanılacak yöntemler bugün belli başlı noktalardan oluşmaktadır. Bunların en çok bilineni ve genellikle kısa süreli ilişkilerde en çok kullanılan prezervatif yöntemidir. Birçok noktada satılan bu ürün ile erkek kendini korumaya alır ve hamile kalmaya engel olur.

Bir diğer gebe engelliyi durum ise kadınların çok fazla kullandığı doğum kontrol haplarıdır. Uzun sürekli ilişkilerde kullanılan ve kadını her gün ilaç alması ile engellen gebelik hormonları sayesinde gebelik gerçekleşmez.

Bir diğer ise yine kadınların en sık uyguladığı ve genellikle doğum yapmış bayanların tercihi olabilecek yöntem spiral yöntemidir. Doktor kontrolünde yapılan bu uygulama ile kişi gebe kalmayı engellemiş olur.

Bir diğer gebe engelleme  yöntemiyse yapılan iğnelerdir. Bu iğneler 3 ayda bir uygulanıyor ve kişiyi gebe kalmaması konusunda yardımcı oluyor. Elbette tüm bu yöntemlerin hiçbiri yüzde yüz kesin sonuçlar veren uygulamalar değildir. Zaman zaman yanlış kullanım ya da ürünlerde olan bozukluklardan dolayı hatta tamamen takdiri ilahilerden dolayı hamile kalınabilmekte ve her şey çaresiz kalabilmektedir. Bu sebeple yine de önlem alınmalı ve hiçbir şey şansa bırakılmamalıdır.

İsterseniz diger konumuza göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz  Adet döneminde hamile kalınabilir mi?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz