Gebelik Testi Ne Zaman Pozitif Çıkar

Gebelik Testi Ne Zaman Pozitif Çıkar

Gebelik testi ne zaman pozitif çıkar

Gebelik testi ne zaman pozitif çıkar merak ettiğinizde ilk alacağınız cevap mutlak ve mutlak olarak adet tarihiniz yani regl olma gününüzü beklemek olacaktır. Gebelik testi genellikle siz ilişkiye girdikten sonra 15 gün ortalamasını aldığınız sürede oluşur ve size sinyallerini verir. İlk sinyal regl olmayışınız olacaktır.

Regl tarihiniz geçtikten sonra artık gebelik testi yaptırabilirsiniz. Eğer ilk günlerinde ya da regl tarihine birkaç gün kala test yaptıysanız henüz tam anlamı ile cevap almayabilirsiniz. Genellikle tel çizgi çok net ve diğer çizgide belli belirsiz çıkar. Böylesi bir durumda mutlaka pozitif olarak algılamalı ve birkaç gün sonra özellikle ilk idrarınız ile tekrar deneme yapılmalıdır.

Sonuç olarak gebelik testini regl tarihiniz geçtikten sonra ya da en erken bir ya da iki gün öncesinden yapabilirsiniz. Daha erken yapmak size büyük ihtimalle yapmak hatalı cevap verecek olabilir. Gebelik testinin pozitif olmasından sonra bir kan testi ile de hamilelik olup olmadığına bakabilirsiniz.

Detaylı Bilgi Almak İçin Diger Konumuza  Göz Atabilirsiniz  Gebelik ne zaman belli olur

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz