Gebelikte bilgisayar kullanımı zararlı mı

Gebelikte bilgisayar kullanımı zararlı mı

Gebelikte bilgisayar kullanımı zararlı mı?

Gebelikte bilgisayar kullanımı zararlı mı diye soru yönettiğinizde tüm uzmanlardan aynı cevabı alacaksınız. Tabi ki zarar veriyor. Ama bunun dozajları ve kullanma özelliklerine göre değişen oranları da var. Örneği yapmamanız gereken en büyük hareket asla bilgisayarı ve özellikle laptop cihazlarınızı göbeğinizin üzerine koymayınız. Fazlası ile radyasyon yayıyor ve ışınların size daha kolay temas etmesini sağlıyorsunuz.

Özellikle bir masa üzerinde kullanın ve mümkünse çok yaklaşmayın. Günde sadece birkaç saatlik bir gezinti sizler için yeterli olacaktır. Tüm gün bilgisayar ile yapıp, kalkmanız sadece gebelik sırasında değil, normal hayatta da zaten oldukça zararlı bir durum.

Gebelikte bilgisayar kullanımı için yapılan birçok özel üründe bulabilirsiniz. Gebenin giyebildiği özel önlükler ile bile zararlı ışınları kesmek mümkün. Zaten bir anne gebe kaldıktan sonra çok daha dikkatli olacak ve öcneki yaptığı hareketlerin çoğunu kısıtlayacaktır. Çok fazla kullanmadığınız ve özellikle ütünüze koymadığınız sürece çok büyük negatıif sonuçları yoktur. Birçok kişi için vazgeçilmez olsa da bu süreçte biraz frenlemeyi öğrenmelisiniz.

Sonraki Konumuza isterseniz bir göz atın  Hamilelikte Sigara İçmek Zararlıdır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz