Gebelikte Kan Değerleri

Gebelikte Kan Değerleri

Gebelikte kan değerleri oldukça önemli bir konudur. Özellikle normal doğum yapacaklar için büyük bir risk teşkil eder ve birçok doktor tarafından dikkatli bir şekilde incelenerek detaylı bir çözüm yolu bulunmaya başlanır. Öncelikle kansızın nedeninin ne olduğu anlaşılmalıdır. Düzensiz beslenmeden dolayı mı yoksa Akdeniz anemesinin olup olmadığı hatta vitamin ve mineral eksikliklerinden doğan bir kan değeri düşüklüğü yaşanılabilir.

Bu sebeple öncelikle gebelikte kan değerinin neden düşük olduğu araştırılmalı ve önlemler alınmalıdır. Eğer doğuma yaklaşılan sürede kadın halen çok düşük kan oranlarına sahipse normal doğumdan kaçınmalı. Olası bir kanama durumunda müdahale etmekte bir hayli zorlanacak olan doktorlar bu konuda sizi ciddi ciddi öneriyor olacaklar. Bu sebeple önlemlerinizi almayı asla ihmal etmeyiniz v doktorunuz ile iletişimi kesmeden hareket ediniz.

Özellikle halk arasında en çok kan yaptığı bilinen vişne suyu ve ciğeri de sık sık tüketebilir ve bunun yanı sıra kan yapan takviyeleri de doktorunuz aracılığı ile alabilirsiniz. Tüm depolarınızı doldurduktan sonra artık korkulacak bir nokta kalmaz.

bir önceki konumuz olan Gebelikte Dikkat edilmesi gerekenler göz atarak detayli bilgi alabilirsiniz

 

Gebelikte Kan Değerleri

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz