Gebelikte maden suyu, soda içmek zararlı mı

Gebelikte maden suyu, soda içmek zararlı mı

Gebelikte maden suyu, soda içmek zararlı mı?

Maden suyu normal hayatta herkese günden en az bir tane içmesi önerilen mineralli bir içecektir. Bu sebeple hamilelikte içilmesinin bir zararı yoktur elbette ama bunun dozajını iyi ayarlamak gerekir.

Hamilelikte soda içilir mi diye merak ediyorsanız günde bir tane olmak koşulu ile bette içebilirsiniz. Tabi ki sadece maden suyu olanları. Bunun haricinde meyveli olanlar işlenmiş olduğu için asitli içecekler sınıfa girer ve pek bir faydası yoktur. Bu sebeple mutlak olarak sadece maden suyu içmenizi ve bunu da günden bir taneden fazla içemeyecek şekilde ayarlamanızı öneririz.

Özellikle yemek sonrası içilen maden suyu kişilere kolay hazım verdiği bilinir. Bu sebeple sizlerde eğer yemeklerinizi fazla kaçırdıysanız tüketmeniz doğru olacaktır. Bunun dışında daha fazla maden suyu tüketme ihtiyacı duyuyorsanız mutlaka doktorunuza danışınız ve onun bilgisi haricinde tüketim yapmayınız.

Unutmayınız ki, soda ve maden suyu aynı şey değildir. Maden suyu sağ ve doğal olarak yapılırken, soda takviyeler ile o hale getirilir. Bu sebeple önceliğini mutlaka maden suyu olmalıdır

Diger Konumuza Göz Atarak Detaylı Bilgi Alabilirsiniz  Gebelikte Folik Asit Kullanımı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz