Gebelikte obezite

Gebelikte obezite

Gebelikte obezite

Gebelikte obezite oldukça önemli ve mutlaka kontrol altında tutulması gerekilen bir durumdur. Özellikle daha önceden var olan obezite durumu da kadınını bir hayli zorlayacak ve hamile kalmasını engelleyecektir. Hamile kaldıktan da sonra da sıkıntılar bitmeyecek ve her zaman özel kontrol altında tutularak doğumu yapması beklenecektir.

Gebelikte obezite sıkıntısını yaşayanların doğum yöntemleri de doktor tarafından belirlenir. Genellikle normal doğum yapmakta, sezeryan yapmakta oldukça zorlaşır. Her iki yöntem de hem doktorları hem de hamile bayanı zorlayacaktır. Üstüne birde gebelikte alınan kilolar olursa iş daha da zorlaşacak ve gebeliği riske atacak durulara getiriyor olabilecek. Bu sebeple mutlaka daha önceden bird iye taparak hiç değilse kilolu oranlına inilebilir ve obeziteden çıkılabilir.

Gebelikte obezite ile ilgili yapılan birçok makale ve bilgilendirici seminerler elbette kadınların kendine ne kadar iyi bakması ile orantılıdır. Bu dönemde kadının hareketleri daha zorlaşacak ve dolayısı ile daha zor bir doğum olacak. Eğer aşırı kilolu hamişe kaldıysanız mutlaka he şeyi ile tam donanım veren bir hastane tercih etmeyi ihmal etmeyiniz.

bir önceki konumuz olan Gebelikte nar yemek zararlı mı? bakarak detaylı bilgi alabilirsiniz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz