Gebelikte zararlı yeşil çaylar

Gebelikte zararlı yeşil çaylar

Gebelikte zararlı yeşil çaylar

Araştırmalara göre, hamilelik sırasında kafein tüketimi (200mg var özellikle üzerinde) doğrudan indirgenmiş doğum ağırlıkları ile bağlantılı olmuştur. Çalışmalara göre:

“Kafein hızla emilir ve serbestçe plasentayı geçer. 200 mg kafein alımından sonra, plasentada intervillöz kan akımı% 25 azaltılmış olarak bulunmuştur. Sitokrom P450 1A2, kafein metabolizmasında rol oynayan başlıca enzim, plasenta ve fetus yoktur. “

BMC Merkez kafein göstererek tekrar üretilebilir sonuçlar, düşük doğum ağırlığı ile alakalıdır olan (2013), bu yıl bir araştırma yayınladı. Bunlar ortalama doğum ağırlığı (3.6kg) olması beklenen bir bebek için, günde tüketilen kafein 100 mg başına 21-28 gram kaybına eşit bulundu. Kafein aynı zamanda da bir kahve tiryakisi iseniz ancak haber bile kötüdür, günlük kafein 100 mg başına 5 saat gebeliğin uzunluğu genişletilmiş! Kahve daha uzun bir gebelik ile ilişkili – 8 saat artık günlük kafein her 100mg için.

Bu araştırma hamilelik sırasında kafein tüketimi gözde tutmanın önemini göstermektedir. Hamile iken, bu nedenle, kafein özellikle yüksek çaylar sınırlı olmalıdır.

Gebelikte zararlı yeşil çaylar listesi

Siyah

Yeşil

Oolong

Lichee

Lapsang Souchong

Hong mao

Altın maymun siyah

Quinshola klonal

Nilgiris

Earl grey

Darjeeling

Diğer çaylar nedeniyle yan etkileri kendi riski hamilelik sırasında önlemek için bitki çayları şunlardır:

Kantaron

Don Quai

Jinseng

Civanperçemi

Penny Royal

Ephedra

Meyan Kökü

Eğer yeşil çay kısıtlama listesinde olduğunu fark olurdu. Güvenli, yeşil çay hamile kadınlar için ne kadar ilgili bazı tartışmalar hala var olmasıdır.

Yeşil çay kafein yüksek miktarda içerir ve folik asit emilimini azaltmak için söylenir. Eğer bir yeşil çay bağımlısı iseniz Yani bir günde en fazla bir fincan kendinizi sınırlayan düşünün ve kafein ödenek olarak kullanan, ya da kafeinsiz yeşil çay kaynak deneyin.

Chai çayı kafein içerir, ama haftada 1-2 iyidir. Sen kafein ücretsiz ve karaciğer için büyük olan, organik mağazalar ve sağlıklı kafeler karahindiba chai satın alabilirsiniz.

Papatya çayı sürece saman nezlesi öyküsü olduğu gibi gayet iyi. Onun feverfew gibi aynı aileden gebelik sırasında tavsiye edilmez ki. Herhangi bir sorunları var papatya büyük miktarda içmek gerekiyordu.

Nicole ayrıca büyük miktarlarda biberiye, kekik ve majoram sakınmak önerir.

Aksi takdirde, güvenli çay listeye sadık ve uzak yudum çay-yerleşmişti güzel bir hamilelik geçirmeniz için bunları tavsiye ediyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz