Geç düşüğün belirtileri Ve tedavisi

Geç düşüğün belirtileri Ve tedavisi

Geç düşüğün belirtileri Ve tedavisi

Geç düşük dönemi genellikle 12 hafta ile başlar ve 20 haftalık olana kadar devam eder. Bu dönem geç düşük olarak adlandırılır. Bu dönemden sonra çocuğu doğuranlar ya da ya da ölüm ile karşılaşanlar erken doğum olarak adlandırılır ve işle görürler. Geç düşüğün belirtileri olarak ilk ele alacağınız konu karında ve kasıklarda oluşan ağrılar ile sürekli gelen ya da ilk gelen kanamalı akıntılardır. Bu gibi durumlarda hemen doktora gidilmeli ve önlem alınmalıdır.

Geç düşüğün nedenleri arasında bebeğin alınmış olan ilaçlar varsa bunlardan etkilendiği ya da kadınların rahim ağzı durumları etkili olacak nedenlerin başında gelebilir. Yine çocuğun gelişememesi de bu dönemlerde yaşanılabilen durumlardandır.

Özellikle henüz bebek bu tarz sinyaller veriyorsa ve düşük olmamışsa doktor tarafından detaylı bir inceleme yapılır ve gerek görülürse kürtaj ile sonlandırabilir ya da kadına genellikle yatak dinlenmesi verilir. Hiç yorulmadan ve sürekli dinlenmesi istenen kadın oldukça zor bir zaman geçirebilir ama çoğu zaman çok etkili olan bir yöntem ile bebeklerini sağ salim kucaklarına almayı başarabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz