Genital Bölge Mantar Tedavisi

Genital Bölge Mantar Tedavisi

Genital bölge mantarlarının tedavisi

Genital bölge mantarlarının tedavisi genel olarak fitil aracılığı ile yapılıyor. Kadın doğum uzmanları genel olarak bir muayene eder ve gerekli akıntıları alarak testleri yapar. Bu testlerin sonucunda hangi mantarın olduğu ve ne gibi durumların ürediğine dair bir araştırma yapar ve size en uygun ilacı vermeye başlar.

Hemen hemen tüm mantar tedavilerinde daha kolay kullanım içim fitil verilir. Fitil vajinadan içeriye atılır ve etkiyi gösterir. Bu durum tabi ki cinsel birliktelik yaşamış bayanlar için geçerli olacaktır. Yine bunların yanı sıra çok fazla bir kaşınma söz konusu ise o bölgeyi rahatlatacak ve kaşıntıyı durduracak kremlerde verilebilir.

Her mantar rahatsızlığı farklı olduğu için kesinlikle aynı ilaç kullanılmaz ve eczaneden alına her ilaç rastgele kullanılmaz. Çok önemli bir ayrıntı olduğu için mutlaka uymalı ve ancak doktorunuzun vereceği ilacı kullanmalısınız. Vajina Mantar tedavisinde ilk olarak kadın kendi hijyenine de çok dikkat etmeli. Vajina her zaman temiz ve mutlak olarak kuru olmalıdır. Islak ve nemli bölgelerde mantarlar daha fazla ürer ve yayılırlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz