Gerçek ve Yalancı Doğum Sancılarının Farkı Nedir?

Gerçek ve Yalancı Doğum Sancılarının Farkı Nedir?

Gerçek ve Yalancı Doğum Sancılarının Farkı Nedir?

Gerçek ve yalancı dogum sancıların tarifi aslında bir çok kadında görülen bir sancılardan biridir Yalancı doğum sancılarına “Braxton Hicks kontraksiyonları” denir. Bunlar hamilelikte ve gebellikle son trimesterde (6. aydan sonra) başlar ama daha önce de (4. aydan sonra) görülebilir. Bu yalancı ağrılar rahimde açılmaya ve doğuma sebep olamazlar, fakat gerçek bir çok ağrılardan ayırt edilmesi gerekir.

 

– Yalancı ağrılar düzensizdir, sabit aralıklarla gelmezler, önceden geleceğini tahmin edemezsiniz. Gerçek doğum sancıları ise hep aynı aralıklarla düzenli gelir ve kaybolurlar.

– Yalancı doğum sancılarının sıklıkları ve şidddeti giderek artmaz. Gerçek doğum sancıları giderek sıklaşır ve şiddeti artar.

– Yalancı ağrılar pozisyonunuzu değiştirmekle yada hareket etmekle geçer fakat gerçek ağrılar geçmez.

– Gerçek ağrılar 30 – 60 saniye arasında sürer. Yalancı ağrıların süresi her seferinde çok değişiklik gösterir, genellikle daha kısa (15 – 20 saniye) sürer

– Yalancı ağrılar ağrı vermekten çok rahatsızlık verir tarzdadır.

 

Bu tür yalancı sancılar hissettiğinizde uzanıp dinlenin yada zaten yatıyorsanız kalkıp biraz yürüyün hareket edin. Bol su için çünkü vücutta su azalması da bu kasılmalara neden olabilir. Bunlara rağmen bu sancılar geçmiyorsa uzman doktorlardan yardım almanızı tavsıye ederiz uzman doktorlar tarafından geçmeyen sancıları dikkate alarak bir çok kadınlardan şikayet almaktadır sizde kendinizi ve bebeginizi zorlu bir sürecin içine girmeden en yakın saglık kuruluşlarından yardım alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz