Gür Kirpikler Nasıl Olur?

Gür Kirpikler Nasıl Olur?

Gür Kirpikler Nasıl Olur?

 Her kadın kirpiklerinin sağlıklı olmasını ister. Çünkü gerek gözün yapısı gerekse bakışların çok daha çekici olması için kirpiklerin gür olması büyük bir önem taşımaktadır. Birçok kadının en büyük şikayetleri arasında kirpiklerinin dökülmesi de yer alır. Aynı saçlarda olduğu gibi kirpiklerde de dönem dönem dökülmeler meydana gelebilmektedir.

 

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Gür kirpiklere sahip olmak için öncelikli olarak bir kabın içerisine eşit ölçülerde hint yağı ile badem yağını koyarak bir karışım elde edin. Ardından akşamları yatmadan önce gözün içerisine gelmesine izin vermeden bir pamuklu çubuk yardımı ile kirpik diplerine bu karışımdan sürülür. Daha sonrasında sabah kalkıldığında yüz iyice yıkanır ve yumuşak bir fırça ile yavaş yavaş kirpikler fırçalanır.

 

Haftada iki ya da üç kere yapılacak olan bu kür ile birlikte aynı zamanda yavaşça kirpiklerin fırçalanması kirpik diplerindeki kan akışını da hızlandırmış olacaktır. özellikle de kirpikleri dökülmeye başlamış olan kadınların kirpiklerine bir süre rimel sürmemesi, şekillendirici kullanmaması da dökülmeyi önleyecek ve yapılacak önlemler ile kadınlar gür kirpiklere sahip olacaktır.

Gösterişli Kirpik Nasıl Yapılır?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz