Hamile Bayanların Vajina Temizliği

Eğer sizlerde hamile bir bayansanız artık birçok şeye daha dikkatli yaklaşmalısınız. Özellikle hamile bayanların vajina temizliği de bu konuda hassasiyet isteyen noktalardan biridir. Doktorunuzun size vereceği fikirleri muhakkak uygulayarak son derece dikkatli olmanız gerekir. Normal zamanlarda da söylenen vajinanın çok fazla yıkanmama durumuna bu dönemde de dikkat etmeye gayret ediniz.

Hamile Bayanların Vajina Temizliği

Yine birçok vajina kremleri ya da vajina şampuanlarını bu dönemde muhakkak olarak kullanmayı bırakınız ve sadece gerektiği kadar su işle temizleyiniz. Daha önceki durumlarda yaptığınız gibi gusül abdestlerinizde de çok fazla abartıya kaçmadan temizlemeli ve özellikle düşük tehlikeniz varsa bu konuya karşı daha hassas olmalısınız.

Yine tüm bunların dışında sık sık iç çamaşırı temizliği ve değişimi yapmayı asla unutmayınız. Hem bol ve rahat iç çamaşırlar giymeye hem de en az günde iki kez değiştirmeye özen gösteriniz. Bu gibi durumlar sizi olabilecek rahatsızlıklar karşı korur. Unutmayın ki, hamilelik ile birlikte vajinanız çok daha hassas ve mikroplara karşı daha açık konumdadırlar. Bu sebeple özel olarak dikkat etmekte fayda var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz