Hamile iken Lens olur mu?

Hamile iken Lens olur mu?

Hamile iken Lens olur mu?

 

Lens kullanımları bazen keyif için bazen de görme bozukluğundan dolayı oluşmaktadır. Genellikle lens takanlar hamile kaldığını anladığı an hemen lenslerimin bir zarar verip vermeyeceğinden korkuyor ve doktorlarına danışmak üzere not alıyorlar.

Lens kullanmanızın hamilelik üzerinde hiçbir olumsuz yanı yoktur. İstediğiniz gibi lens kullanımı yapabilirsiniz ama elbette genel lens kurallarına uyarak. Hamilelikte lens kullanımının yasak olduğu tek bir an var o da doğuma bu şekilde alınmayacağınızdır.

Lensli doğum yapabilir miyim diye sorduğunuzda doktorunuzdan hayır cevabını alacaksınız. Bu sebeple mutlaka gözlüklerinizi o gün yanınızda götürünüz.  Şeffaf lensler ise doktorlar tarafından anlaşılmasa da, eğer sizlere çıkarılması gerektiği söyleniyorsa çıkarmanızda ve söylemenizde elbette fayda olacaktır. O telaş anında lenslerini kayabilir ve siz daha zor durumlarda kalabilirsiniz.

Sadece hamile iken lens kullanımı hakkında biraz daha dikkati olun ve gözünüzde çok fazla tutarak kendinizi yormayın. Sizin dinlenmeye ve kendinizi rahatlatmaya ihtiyacınız olacak özellikle de son aylar buna çok gereksinim duyacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz